Zabieg korekcyjny odstających uszu

Zabieg korekcyjny odstających uszu

Komfort zabiegu plastyki uszu

Zabieg korekty małżowin usznych (otoplastyka) wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W kontakcie bezpośrednim pacjenta z lekarzem trwa od 1,5 do 2 godzin. Przed zabiegiem podajemy doustnie lub domięśniowo środek przeciwbólowy.

Zaangażowanie pacjenta

Przebieg pooperacyjny leczenia koncentruje się na kilkutygodniowym utrzymaniu ucisku gwarantującego doskonałe powodzenie zabiegu i satysfakcję operowanego (w pierwszych trzech dniach hemostatyczny obwój bandażem elastycznym) a później do sześciu tygodni estetyczne i modne opaski elastyczne według gustu pacjenta.

Aktywność po zabiegu

Pacjent w czwartej dobie po zabiegu może swobodnie podjąć pracę zawodową i wrócić do codziennej aktywności (dlatego najwięcej zabiegów wykonujemy w czwartki).


Doświadczenie zespołu i pewność efektu

Zabiegi korekty uszu wykonujemy od 1997 roku. Z doświadczenia wiemy, że ewentualny brak pełnej satysfakcji (ok. 2%) nierozerwalnie związany jest z odejściem pacjenta od kontynuacji  sześciotygodniowego ucisku w celu trwałego wygojenia się i zrostu modelowanej śródoperacyjnie chrząstki ucha.

Zespół operacyjny

Zabieg operacyjny uszu z zachowaniem zasad sterylności wykonuje dwuosobowy zespół lekarza chirurga i asystującej doświadczonej pielęgniarki.

Załącznik

Całość postępowania i opieki pooperacyjnej opisany jest szczegółowo w ulotce wręczonej pacjentowi po zabiegu.


Już dziś umów się na wizytę!

603 660 488 667 140 877

Facebook
Przejdź do góry

Stosujemy pliki cookies.

Więcej szczegółów